Srpen 2010

Timetable 2010/2011

31. srpna 2010 v 18:33 | Danna |  Grafika - Moje
Bohužel je to tak... zítra některým z Vás začínájí školní povinnosti a končí čas volna... No a abych alespoň trochu tuto pro mnohé nepříjemnou skutečnost oradostnila, tak jsem pro Vás vytvořila kobří rozvrh, stejně jako minulý rok. Tentokrát je však pouze jeden a to se Semirem a Benem (epizoda Kartel, 14. série), ale zato myslím, že je opravdu povedený! Tak snad jsem Vám kdo zítra musíte už do školy udělala aspoň malou radost, samozřejmě se těším na Vaše komentáře:-).

A tady ho máte:

myfavouritekobra11.blog

Samozřejmě komu se líbí, tak si ho může vytisknout a nosit sebou do školy, já budu jen ráda:-).

!Nepořádek v seriích!

31. srpna 2010 v 14:20 | Danna |  Kobra 11 - Novinky
myfavouritekobra11.blog
Jak jsem se právě dozvěděla na blogu Sb Tiny11 tak se ukázalo, že v epizodách některých serií je velký zmatek. Přesněji v zařazení jednotlivých epizod 14. a 15. série.
Tak tedy epizody Koma, Kybernetická bouře, Peníze za hlavu Kim Krüger, Den temna, Beze stopy a Krycí jméno tygr patří správně ještě do 14. nikoliv 15. série. To znamená, že 2. září na RTL začíná 15. a ne 16. série. Z toho vyplývá, že pilotní film s názvem Atentát je pilotním filmem 15. série. Doufám, že jsem vše uvedla na pravou míru a máte v tom trochu jasno.
Omlouvám za nesrovnalosti, ale vůbec jsem to netušila. Ještě jednou chci Tině11 moc poděkovat za upozornění  a informaci. Danna.


Fotky - Hrdinové na Berlinale

31. srpna 2010 v 13:18 | Danna |  Fotky - Společné akce
Objevila jsem několik fotek hrdinů seriálu Kobra 11, které pravděpodobně vznikly u příležitosti jednoho z dřívějších ročníků Berlínského festivalu nebo-li Berlinale. Nejspíše se ale jedná o rok 2006, z kterého pochází pilotní film 11. série - Na život a na smrt. Napovídají tomu i tyto fotky, můžeme na nich totiž vidět jak herce Reného Steinkeho tak i jeho seriálového následníka Gedeona Burkharda. Pak samozřejmě nesmí chybět stálice celého seriálu - Erdogan atalay, správná dvojka Dietmar Huhn a Gottfried Volmer. V neposlední řadě také sekretářka dálniční policie, herečka Daniela Wutte.

myfavouritekobra11.blog
Hrdinové seriálu Alarm für cobra 11 v celé své kráse...

Photoshoot č.11 - Christian Oliver

31. srpna 2010 v 11:58 | Danna |  Christian Oliver
Další photoshoot s Chrisem. Co dodat? Zkrátka mu to doopravdy sekne!

myfavouritekobra11.blog
myfavouritekobra11.blog

Foto zdroj: osobnosti.cz

Fotky - epizoda Výpadek paměti 6. série

30. srpna 2010 v 11:52 | Danna |  Fotky - Epizody
Zase jsem udělala nějaké fotky z videa. Tentokrát jsem se přesunula do 6. série na epizodu s příznačným názvem, Výpadek paměti.
Tady se totiž Semir nedostaví ráno do práce, vzápětí Tom pronásleduje auto, které se zběsile řítí po dálnici. Když se mu po velké honičce podaří řidiče dopadnout nestačí se divit, je to jeho parťák Semir Gerkhan. Ten si později nemůže na tuto událost vzpomenout, ani co jí předcházelo, jak se dostal za volant tohoto auta, zkrátka vůbec na nic. Proto musí začít bojovat nejen se svou dočasně vypadlou pamětí, dokázat svou nevinu, ale také vyřešit záležitosti z jeho minulosti, které se teď nečekaně vrátily...
(Tyto fotky jsem vyfotila z videa na youtube.com, proto prosím při kopírování uvádějte zdroj, děkuji).


Hlášky - epizoda Rýn v plamenech 14. série /č.2

30. srpna 2010 v 11:51 | Danna |  Kobra 11 - Hlášky
Kontext: Semir a Ben naprosto zdemolovali vůz šéfové, který jim z dobré vůle zapůjčila. Proto není divu, že jí s nimi došla trpělivost a vymyslela si pro ně speciální úkol:


Šéfová: Gratuluju vám pánové, tady mám něco přesně pro vás!!! Tady krásná dlouhá dovolená na vodě... Düsseldorfští kolegové nás žádají o pomoc v případu vydírání, chtěla jsem tam poslat Bonratha s Herzbergerem, ale teď už je to jenom váš job.
Ben: K říční policii??? To snad nemyslíte vážně... Víte, že hned dostanu mořskou nemoc.
Semir: A já jsem neplavec...
Ben: Teda šéfová a teď... No, nezdá se vám, že je tahleta trestní akce malinko proti mezinárodním konvencím?
Semir: A proti lidským právům? Máte aspoň takovouhle špetku soucitu?
Šefová: Měli jste vy soucit s mým autem? Šťastnou plavbu! 

Video: Semir & Andrea (Osobní strážce)

29. srpna 2010 v 14:42 | Danna |  Videa - Hudební
myfavouritekobra11.blog

Podařilo se mi najít opravdu netradiční video s nejslavnější dvojicí seriálu, tedy nikým jiným než Semirem a Andy. Video se věnuje jedné z mých oblíbených epizod - Osobní strážce z 13. série. Kde je tomuto páru dán velký prostor. Dojde zde mezi nimi k hádkám a roztržkám, protože nemají na sebe vzájemně čas kvůli práci. Vše se ještě zkomplikuje, když se Semirovi připlete do cesty policistka Marie. Nakonec se však přece jen oba usmíří.
Ale dost už o ději, ten určitě všichní znáte. Zpátky k videu, je neobvykle zpracované střídají se tady pestré a černobílé barvy, vykreslení tváří takže máte chvílemi pocit jako byste se ocitli uprostřed nějakého komixu. Navíc i hudba nezůstává stejná a posléze se písničky přehodí. No, já už nebudu déle řečnit, podívejte se sami...

Foto zdroj: vyfocené z videa na youtube.com

Design č.26

28. srpna 2010 v 14:35 | Danna |  Designy
myfavouritekobra11.blog
Název: Neue folgen!
Od: 29. 8. 2010
Do: 18. 9. 2010
Charakteristika: Jelikož předchozí design tu byl již skoro měsíc, je čas na nějaký nový, sice je mi to trochu líto, protože jsem si ten minulý oblíbila, ale změna je život:-). No a inspirovala jsem se asi největší novinkou v kobřím světě a to sice startem nové 15. série Kobry 11 už tento čtvrtek na RTL. Takže použité fotky jsou samozřejmě z traileru k této sérii. A jak jste si všimli barvičky už jsou bohužel taktéž podzimní, protože léto se chýlí neúprosně ke konci...
Jsem s dessem celkem spokojená a jako vždy jsem samozřejmě zvědavá na Vaše komentáře a názory!
Design by: Danna (webmiss)
Použité fotky zdroj: vyfocené z videa na youtube.com

Video - pilotní film 15. série - Der Anschlag!

28. srpna 2010 v 12:47 | Danna |  Videa - Trailery

myfavouritekobra11.blogAsi Vás nepřekvapí, že Vám přináším opět trailer k novým dobrodružstvím našich hrdinů, jelikož už tento čtvrtek startuje na RTL nejnovější 15. série, která jak jinak započíná pilotním filmem, který nese název Der Anschlag - Atentát. A tohoto zbrusu nového piloťáku se právě týká tento trailer. Myslím, že je zbytečné se tu dále rozepisovat poněvadž info k tomuto filmu jsem Vám už podala zde.
Trailer najdete zde, nezapomeňte kliknout na video s názvem "Der Anschlag".

Photoshoot č.8 - Erdogan Atalay

28. srpna 2010 v 12:30 | Danna |  Erdogan Atalay

Přináším další povedný photoshoot s Erdym. Co dodat...

myfavouritekobra11.blog
myfavouritekobra11.blog

Foto zdroj: vyfocené z videa na youtube.com

12. SB

28. srpna 2010 v 12:15 | Danna |  Diplomy za spřátelení

myfavouritekobra11.blog
Mám velikánskou radost, že Vám mohu představit své nové Sb, a není to jen tak ledajaké! Jedná se o Radusch, která už nějaký ten pátek zdatně navštěvuje můj bloček, je taktéž fanynkou K11, ale na jejím novém bločku najdete i Harryho Pottera, Twilight sagu a další.
Jak už píšu v prvním řádku, jsem za naše blogové přátelství moc ráda, protože jsme si rozuměly už dlouho předtím... Na bloček se můžete podívat zde.

No a tady taková maličkost za spřátelení - použiji Rupertova slova z HP: "Ron Weasley... pitomej kámoš Harryho Pottera!" aneb avatar s mým nejoblíbenějším hrdinou z HP.

Zase ten internet!

28. srpna 2010 v 3:12 | Danna |  Webmiss

myfavouritekobra11.blog
Jak sám název prozrazuje zase mi zlobil internet, jak už jsem Vám psala ostatně i nedávno, tak mi opět od středy vypadl a nešel a nešel a nešel! No a dnes konečně naskočil, tak snad už to bude v pořádku. Takže Sbénka obejdu v nějakou tu rozumnější dobu a samozřejmě přidám články:-).
Ještě jednou se omlouvám za tuto neplánovanou pauzu... A zítra (vlastně už dnes) ahoj.

S pozdravem Danna
(Avatar by Tina11)

Tvorba kaskadérských scén v Kobře11

24. srpna 2010 v 10:00 | Danna |  Kobra 11 - Seriál

myfavouritekobra11.blog
Kobra 11 se pýšní
 velkolepými akčními scénami...
myfavouritekobra11.blog

...za nimi stojí Annett Sothen

Také si neustále lámete hlavu nad tím, kdo vlastně vymýšlí ty složité a mnohdy až nekonečně dlouhé bouračky v seriálu? Ano, kaskadérské kousky má zde na starost jak víme firma Action Concept, ale aby je mohli zdejší kaskadéři převést do reality, musí je nejprve někdo vymyslet.
Jednou z těch, komu se rodí v hlavě takovéto nápady je Annett Sothen. Právě ona se zabývá v Action conceptu vyvíjením a tvorbou všech těch neuvěřitelných a krkolomně vyhlížejích scén, které pak sklízejí úspěch po celém světě a dodávají seriálu na jedinečnosti.
Našla jsem krátké video, kde nám Annett ukazuje, jak jsou jednotlivé nárazy a střety pro každou scénu již předem připraveny a následně proměněny ve skutečnost, kterou poté my diváci se zatajeným dechem hltáme z našich televizních obrazovek.
Jak můžete vidět vytváření scén je vlastně takové hraní si s malými plastovými autíčky. Stačí jen vytvořit pár překážet, do něčeho narazit a k tomu přidávat další a další auta. A je hotovo, teď už vše stačí pečlivě připravit, natočit a hrdinové z dálniční policie můžou opět vyrazit do akce.
Ve zmíněném videu Annett přibližuje vývoj počáteční scény z pilotního filmu 7. série, Křest ohněm, kde na dálnici dopadli i kontajnery z letadla.
Na toto video se můžete podívat zde.

!10.000 NÁVŠTĚV!

23. srpna 2010 v 22:10 | Danna |  Novinky na blogu
Sama tomu nemůžu uvěřit, ale je to tak... Dnešním dnem totiž překročila návštěvnost mého blogu fantastické číslo 10.000! Já ani nevím co dál říci... Jelikož jsem si nikdy nepomyslela, že budu psát článek právě s tímto titulkem, vlastně jsem ani nedoufala, že bude můj blog mít tak dlouhé trvání... Páni a já už blogařím více jak rok! No, přiznejme si, že ten čas strávený na blogu asi utíká rychleji než bychom leckdy chtěli, a přesto ho nelituji.
Tak abych tento článek po těch úvahách a údivu nějakým způsobem smysluplně zakončila, chci samozřejmě moc poděkovat všem návštěvníkům a svým spřáteleným blogům, protože bez VÁS by tu dnes tohle úžasné číslo nemohlo být!!!
myfavouritekobra11.blog

DĚKUJI

Fotky - epizoda Smrt z motoru 5. série

23. srpna 2010 v 17:19 | Danna |  Fotky - Epizody
Přináším fotky z epizody Smrt z motoru, 5. série. Ta Byla dnes odpoledne reprízována na obrazovkách. Pro ty, kdo se nedívali připomenu děj, Tom Kranich zde musel sám vyšetřovat podivuhodnou nehodu svatebního vozu. A co to, že vyšetřoval bez svého parťáka Semira? Semir si totiž ošklivě pohnul se zády a nemohl se vůbec hýbat a tak zůstal na krku právě Tomovi, který ho odvezl do nemocnice. Tam se ale Semirovi zanedlouho přestalo líbit a chtěl zpět na dálnici...

myfavouritekobra11.blog

Hlášky - epizoda Rýn v plamenech 14. série /č.1

23. srpna 2010 v 17:18 | Danna |  Kobra 11 - Hlášky
Kontext: Semir s Benem už sešrotovali všechny své služební vozy a tak jim šéfová laskavě půjčila svůj vlastní vůz s rozkazem auto přivést v původním stavu což bohužel nezdařilo...:


Semir: Dávej pozor ať nevyleješ kafe, jó... A nedrob, je to auto šéfový, nesmí to tu vypadat jako po pikniku! Hučel jsem do ní půl hodiny, aby nám dala vůbec nějaký auto. Kdyby jsi nesešrotoval moje služební, tak jsme tyhle problémy neměli.
Ben: Tak moment!
Semir: Co?!
Ben: Kvůli tobě je pryč moje auto!
Semir: Prosim???
Ben: To ty si říkal: "Předjeť ho na tři" Jinak bych to do toho bmw nenapálil.
Semir: S tvojí rošlapanou snídaní na podlaze, šéfový auto rozhodně nevrátim! Víš dobře nám co říkala: "Běda vám jestli mi uděláte na autě jedinej škrábanec"

Ke své smůle však naši hrdinové i tentokrát dostáli své pověsti vrchních šrotovačů a podle toho také skončilo i auto šéfky:

Ben: Ty teda fakt neděláš nic polovičatě...
Semir: Teď už si fleků od kafe nikdo nevšimne...

Tom - Seat kitesurf worldclub 2010

23. srpna 2010 v 14:16 | Danna |  Tom Beck
myfavouritekobra11.blog
Tom Beck není jen zdatný herec, zpěvák, tanečník  a šermýř, ale nyní už i fanda adrenalinových sportů jak se ukázalo.
Na konci června tohoto roku jsme jej totiž mohli zastihnout na mezinárodním setkání či soutěži  Seat kitesurf worldclub, kde si na vlastní kůži vyzkoušel tento nevšední vodní sport za podpory zkušených kolegů Maria Rodwalda a Tobiase Wiggerta.
Jak si Tom dokázal poradit a jak vše probíhalo se můžete podívat zde.
(Nějaké fotky z této akce jsem již sice viděla u svých Sb Máji a Diddlinky. Nyní jsem však vypátrala toto podařené video, a tak jsem prostě musela udělat několik fotek).

Video - Tým 2 (č.3)

22. srpna 2010 v 12:54 | Danna |  Tým 2 - Videa
myfavouritekobra11.blog

Po velmi dlouhé době se mi opět podařilo najít něco zajímavého ohledně Týmu 2. Přesněji se jedná o krásné video s komisaři Frankem a Susannou. Najdete tu opravdu vydařené  okamžiky s touto seriálovou dvojicí z různých epizod.  Video také doprovází skladba, která krásně sedne k jeho ději a dokresluje tak romantickou atmosféru. Co ještě dodat? Léto se nám pomalu, ale jistě chýlí ke konci, tak proč si ho nezpříjemnit trochou romantiky...

Fotky - Hrdinové ve zbrani

21. srpna 2010 v 14:23 | Danna |  Fotky - Ze seriálu
Jak víte, Kobra 11 je především akční seriál. V každém díle je proto divákovi podávána pořádná porce napětí, nebezpečí, akce a mnohdy jsou naši hrdinové nuceni nasadit i vlastní život pro záchranu druhých. Avšak nebojují jen se zbraněmi jako takovými, musejí být i rozvážní, odhodlaní a schopni se rozhodnout kdy je ta správná chvíle zakročit.
A proč to tady vlastně všechno píši? Naschromáždila jsem totiž fotky téměř všech našich seriálových komisařů dálniční policie se zbraní v ruce. No povězte komu z nich to podle vás sluší nejvíce?

Semir Gerkhan:
myfavouritekobra11.blog

Klikací ikonka od Pavči!

21. srpna 2010 v 13:25 | Danna |  Grafika - Od Vás
Tuhle úžasnou klikačku, na které jste určitě poznali aktuální design mého blogu, mi vyrobila Sb Pavča.  Moc díky, mám z
 ní opravdu velkou radost!by PAVČA