Duben 2010

Soutěž - Fotka červen 2010!!!

30. dubna 2010 v 23:19 | Danna |  Foto měsíce
Nevím jak vám, ale mně přijde že ten čas letí jako voda... Zítra je už totiž 1. května. A to znamená, že je další měsíc opět za námi a tak nezbývá než vyhlásit květnovou fotku měsíce. Tentokrát jste se rozhodli naprosto jednoznačně pro foto č.3, takže ji tady máte. A nezapomeňte hlasovat i nadále tentokrát pro fotku měsíce června...
Ještě jen připomínám sčítání sb, pro ty kteří se ještě nezapsali.
Také chci všem popřát, aby se měli v květnu co nejlépe a doufejme, že už se dočkáme toho pravého jarního počasí:-))

Neodpustím si znovu připomenout, že přesně 10. května pokračuje na Nově 14. série K11

=) Soutěž skončena (=

Vítězná fotka měsíce května:

myfavouritekobra11.blog

KOBRA 11 SE VRACÍ na TV obrazovky!!!

30. dubna 2010 v 21:09 | Danna |  Kobra 11 - Novinky
myfavouritekobra11.blog
Ano, je to tak! Seriál kobra 11 se skutečně vrací zpět na obrazovky tv Nova. A nikoliv na podzim tohoto roku, jak jsem si původně myslela, ale už 10. května.
O této skvělé novince mě informoval RaDíSek, kterému bych tímto chtěla moc poděkovat za informaci.
No a tak jsem neváhala a začala pátrat v programu a doopravdy je to tak Kobra 11, tedy příběhy našich dálničních hrdinů se vrací... a sice přesně od zítřka za deset dní...
Takže ještě jednou nevím pokolikáté opakuji - 10. května od 20:00 hodin pokračování Kobry 11! tak se nezapomeňte dívat. Na programu by měla být epizoda 14. série s názvem Bratrská láska.
RaDíSKovi ještě jednou díky za info. Danna


Foto zdroj: vyfocené z videa na youtube.com

Fotky - Schröder a jeho stánek s občerstvením (Slib)

29. dubna 2010 v 8:56 | Danna |  Fotky - Epizody
myfavouritekobra11.blog
Možná si vzpomínáte na epizodu 10. série s názvem Slib. Právě v této epizodě se totiž Schröderův jindy obyčejně vyhlížející stánek u dálnice, ve kterém běžně prodává typické občerstvení, proměnil ve slunný Karibik. Jelikož se Schröder  rozhodl u příležitosti toho pravého letního počasí uspořádat Karibský týden. A tak není divu, že zde nesměli chybět jak Hotte s Dieterem tak samozřejmě i Semir se svým parťákem Tomem. A proto, díky Schröderově pohostinství na chvíli naši hrdinové vyměnili rušnou dálnici za relaxaci a ovocné koktaily...

Gedeon - Dreamball 2006

28. dubna 2010 v 8:28 | Danna |  Gedeon Burkhard
Gedeon se v roce 2006 zúčastnil akce s názvem Dreamball, která se konala v německém Berlíně. Tato společenská událost, která se uskutečnila přesně 21. září 2006 byla na podporu charity, konrétně za boj proti rakovině. Jelikož zde byla přítomna spousta významných a vlivných osobností, herců, zpěváků atd. nesměl zde tedy chybět ani představitel vrchního komisaře Crise Rittera v K11 - herec Gedeon Burkhard.


myfavouritekobra11.blog
myfavouritekobra11.blog
Zdroj: zimbio.com

Přehled epizod 14. série, které u nás zatím nebyly odvysílány!

27. dubna 2010 v 8:27 | Danna |  Fotky - Epizody
Jak už je z nadpisu zřejmé, rozhodla jsem se pro vás připravit takový malý přehled těch epizod 14. série, které byly již premiérově odvysílány na německé televizi RTL avšak u nás zatím nikoliv. RTL je začne vysílat od 11. března 2010.
Já jsem bohužel žádnou z těchto epizod prozatím neviděla a tak čekám jako mnoho dalších českých fanoušků až se zbytek této nové série dostane k nám:-(. Snad to bude brzy...
Tak doufám, že vás tato mini rekapitulace epizod potěší a ukáže tak na co se můžeme v těchto epizodách těšit...


myfavouritekobra11.blog- Semir se setká se svou dávnou láskou.
myfavouritekobra11.blog
- Hartmut se zamiluje.
myfavouritekobra11.blog
- Šéfová se ocitne v ohrožení.
myfavouritekobra11.blog
- Chvíle napětí.
myfavouritekobra11.blog
- Bonrath přijde k úrazu.
myfavouritekobra11.blog
- Ben opět papinká.

Foto zdroj: vyfocené z videa na youtube.com


Erdogan - rozhovor č.4 (3/4)

26. dubna 2010 v 8:26 | Danna |  Erdogan Atalay
Přináším další část dlouhého rozhovoru s Erdym, konkrétně třetí, tedy předposlední část. Jak jsem psala tento rozhovor z časopisu byl moc dlouhý a tak jsem se ho rozhodla rozdělit na čtyři části, no a tu třetí máte tedy přímo zde.
Předchozí části si můžete přečíst: první zde a druhou zde.
myfavouritekobra11.blog
Jaké jsou Vaše oblíbené koníčky?
- Miluji potápění a jízdu na kolečkových bruslích. A také jsem skákal s padákem. Je to neobyčejný zážitek! A k mým hobby patří také auta.
Máte na myslí závodní auta?
- Ne závodní, úplně obyčejná auta. Můj automobil je veterán Spitfire MK3 z roku 1969.
Jezdíte s ním po německých dálnicích?
- Jo, ale jen občas a ne v seriálu. Další auta, která mám jsou BMW a Masserati - já prostě auta tak nějak zbožňuji.
Znamená to, že se žádných dálnic v osobním životě nebojíte.
- Vlastně ne. Vy voláte z Prahy, ne?
Ano, jsem v Praze.
- To je nádherné, nádherné, nádherné město.
Kdy jste tu byl?
- Byl jsem tam na prvním výletě, na který jsme si vyrazili s mou přítelkyní (Astrid Ann Marie Pollmann) brzy poté, co jsme se dali dohromady, v dubnu 1999.
Tak to si ten výlet musíte zopakovat a stát se našimi hosty!
- Moc rádi! Opravdu to město miluji. Vzpomínám si na Židovský hřbitov, naprosto neuvěřitelný, celý příběh Kafky, Kafka Café a celé Staré město. Praha má pro mne zvláštní půvab. Říkal jsem Ann Marii, že do Prahy musíme jezdit kažedý rok.
Tok to byste měli naskočit do Vašeho Spitfira. Z Berlína to nemáte tak daleko a teď tu máte nového přítele, vlastně celou redakci.
- Jo, díky. Znáte ten nádherný hotel Europa?
Ano, je to jen pět minut pěšky odtud.
- To je skvělé. Jsem si jist, že se tam vrátíme.

=) Poslední pokračování rozhovoru příště (=


Zdroj: časopis Seriál č.12/2001

Fotky z natáčení epiody Komisař (9. série)

25. dubna 2010 v 16:09 | Danna |  Fotky - Společné akce
myfavouritekobra11.blog
Podařilo se mi najít několik velmi pěkných fotek. Některým z vás asi okolní herci napoví, že fotky vznikly pravděpodobně mezi natáčením jedné z epizod 9. série, Konkrétně epizody s názvem Komisař. A vy nyní prostřednictvím těchto fotek můžete nahlédnout, co se odehrává za scénou seriálu Kobra 11.
Děj: V této epizodě se jistý Paul Lambertz domnívá, že jeho nový soused má v úmyslu něco nekalého a tak ho neustále sleduje. Semir s Tomem jsou nejprve přesvědčeni, že se jedná pouze o přehnanou podezíravost. Nakonec ale zjistí, že Lambertz coby bývalý policejní komisař má pravdu...

Styl - Semir Gerkhan/ nová bunda

25. dubna 2010 v 12:56 | Danna |  Kobra 11 - Styl
myfavouritekobra11.blog

Kdo: Semir Gerkhan
Co:  nová bunda
=) Původně jsem měla v plánu přidat do této rubriky někoho jiného a zhodnotit tak styl další postavy z K11, která tu ještě nebyla... ale to bylo předtím než jsem uviděla tuhle novou Semirovu bundičku. Protože, jak si možná někteří z vás pamatujete Semirovy svršky, tedy jednotlivé bundy jsem už hodnotila v jednom z předchozích článků - zde.
Teď se ale náš Semirek předvedl v této neobvyklé bundě, a tak jistě uznáte, že jsem prostě musela udělat další článek:-)) V tomto povedeném kostkatém modelu jste mohli Semira vidět v nejnovější epizodě 15. série, která byla odvysílána na RTL, a sice Codename Tiger. Právě tady si totiž jde se svým parťákem Benem Jägerem koupit svačinu a samozřejmě i kávu. Tato káva se však Semirovi vymstí, jelikož se při nebezpečném pronásledování vyleje právě na tento nejnovější přírůstek Semirova šatníku. Jen dodám, že podle mě je taková to bunda mezi těmi co už vystřídal jediná svého druhu, evokuje mi spíše takovou víkendovou pohodu na chatě a ne městský shon a dálnici, přesto mu moc sluší a padne jako ulitá, no posuďte sami...
Foto důkaz:

myfavouritekobra11.blog


Foto zdroj: vyfocená z videa na youtube.com

Vrátí se Kobra 11 zpět na obrazovky???

24. dubna 2010 v 21:27 | Danna |  Kobra 11 - Novinky
myfavouritekobra11.blog

To je otázkou, ale dnes jsem se právě tuto zprávu dočetla na blogách svých Sb Tiny11 a Diddlinky. Podle informací by měla tv Nova ještě na podzim tohoto roku dovysílat 14. sérii, která byla z ničeho nic přerušena. Tak uvidíme jestli se tyto zvěsti promění ve skutečnost a naši hrdinové z dálnice se tak doopravdy vrátí na české obrazovky.
Avšak ani německá televize co se týče vysílání K11 nezahálí a v současné době vysílá již 15. sérii seriálu. Navíc nyní se prý dokonce už natáčí epizody 16. série. Tak uvidíme. Doufám, že vás tato informace, pokud ji ještě nevíte, alespoň trochu potěšila, stejně jako mě:-)


Foto zdroj: vyfocené z videa na youtube.com

Fotky - epizoda Koma 14. série /č.2

24. dubna 2010 v 10:25 | Danna |  Fotky - Epizody
Tak jsem zase udělala nějaké fotky z epizody Koma, 14. série. Tentokrát je na nich pouze Semir a Andrea. Jak jste možná někteří poznali, je to právě ten okamžik, kdy se Semir poukouší dostat z nebezpečí Andy a s ní samozřejmě ještě v té době nenarozenou druhou dceru... Vše naštěstí dobře dopadne.
Jak jste si mohli všimnout z podobných fotek zde byl minulý design a i když jsem si už zvykla na ten aktuální, tyhle fotky mi tu scházely. Takže tady jsou...
(Tyto fotky jsem vyfotila z videa na youtube, takže při kopírování nezapomeňte na zdrojík).Hlášky - epizoda Kdo s koho 8. série /č.1

24. dubna 2010 v 10:25 | Danna |  Kobra 11 - Hlášky
Kontext: Semir s Janem  jedou v poklidu po dálnici a krátí si čas pískáním. Když v tom jim tuto pohodu přeruší nedostatek benzínu:


Semir: Pane bože, zapomněl jsi natankovat...!
Jan: Co??? Já???
Semir: Je to tvůj náhradní služební vůz nebo můj? Půjčil sis tohhle auto dneska ráno nebo ne?
Jan jen podotkne: Doufám, že máš náhradní kanistr...

Mark a jeho synové...

22. dubna 2010 v 8:35 | Danna |  Mark Keller
myfavouritekobra11.blog

Minule jsem Vám přinesla fotky Marka pouze s jeho synem Aaronem (vpravo), ale jak možná někteří víte, Mark má dva syny. Jeho druhý mladší syn se jmenuje Joschua a na horním snímku ho najdete úplně vlevo.
Mark se takto se svými ratolestmi vydal na německou prémiéru filmu "Kopf oder Zahl", která se konala v Essenu v Lichtburg cinema v půlce dubna minulého roku.
Ještě jen dodám, že Mark se svou manželkou a syny Aaronem a Jochuou žije v poklidu u Bodamského jezera.
(Na zmiňované fotky Marka pouze se synem Aaronem najdete tady.)

Fotky - epizoda Peníze za hlavu Kim Krüger 14. série

21. dubna 2010 v 8:34 | Danna |  Fotky - Epizody
Po dlouhé době jsem se rozhodla zase vyfotit něco ze zbrusu nové 14. série. No a protože jak už jsem napsala v nadpise jedná se o epizodu s názvem Peníze za hlavu Kim Krüger, takže na těchto fotkách najdete právě Kim, která je dá se říct prozatím nejnověji příchozí postavou v seriálu...Erdogan - rozhovor č.4 (2/4)

20. dubna 2010 v 8:33 | Danna |  Erdogan Atalay
Tak a je tu druhé pokračování rozhovoru s Erdym, ještě zbývají dvě jeho části, na které se můžete těšit v dohledné době:-).
=) První část rozhovoru si můžete přečíst zdemyfavouritekobra11.blog
Máte rád kaskadérské kousky, které v Kobře provádíte?
- Ano.
Měl jste během natáčení nebezpečných scén nějakou vážnější nehodu?
- Co se nehod týče, nebudu tady mluvit o pár škrábancích a nějaké té modřině. Pár maličkostí možná, ale opravdovou nehodu ne. Navíc máme vlastní kaskadérský štáb. Můj dubler Ramazan Bulut, také Turek, a například Karl Stuck se už zranili. Ale celý tým spolu pracuje už léta a svou práci odvádí perfektně. Nadto máme velmi vysoké bezpečnostní normy. Má to být zábava, a tak se nikdo nesmí zranit. I přesto, nebezpečí je jejich profesí, tudíž určité riziko vždycky je a bude. I ty situace, které sám dělám jsou čas od času riskantní, ale jen minimálně. Všechno se pečlivě zkouší a technika je natolik vyspělá, že se skutečně nic nemůže stát. Dráhy, kudy auto poletí, jsou vypočítané, všude visí ochranné sítě a bariéry. Všechno je jištěné a zabezpečené. Jinak bychom museli pořád měnit štáb. (směje se)
Jak dlouho už Kobru natáčíte?
- Tohle bude můj šestý rok (rozhovor je z roku 2001, pozn. Danna)
Jak dlouho si myslíte, že to ještě vydržíte?
- No, mám pár vlastních projektů, které bych chtěl uskutečnit. Také píšu a na Kobře budu dělat  dokud bude úspěšná a dokud se na ni lidé budou chtít koukat. Ke Kobře mám zvláštní vztah, protože jsem tam jediný původní herec.
Zůstáváte s Kobrou dnem i nocí, nebo na ni s ochodem ze studia zapomínáte?
- Když jdu domů? Jo, to ji nechám v ateliéru.
Je vaše práce stresující nebo je to jen obyčejná každodenní rutina?
- Může to být trochu stresující, protože všechno, co děláme, musí být perfektní, a to ve velice krátkém čase, který máme k dispozici. To bývá velký nervák. Prožíváme dlouhých 10-14 hodin každý den.
I přes víkendy?
- Ano, i přes víkendy. Pro mě vlastně žádný víkend neexistuje. Já mám jen natáčecí nebo volné dny.
Jestli je to tak jak říkáte, jak funguje vztah s vaší přítelkyní?  Mám dojem, že chodíte se svou agentkou Ann Marií?
- Jo, jo.
Máte čas jeden na druhého nebo se všechno točí okolo práce?
- Žijeme v Cologne a já tam jsem tak často, jak to jen jde. Ale pořád létám z Cologne do Berlína a zpátky. Samozřejmě je se mnou kdykoliv má čas. Právě teď má času docela dost, ale když dostane nějakou nabídku, pak je to složité.
Ona je také herečka?
- Ano, je. Dokonce hrála i v Kobře a v jednom akčním filmu, který jsme natáčeli loni. Před čtyřmi lety se objevila v Pohotovosti v roli německé turistky.
To znamená, že spolu pracujete a čas na sebe tedy máte.
- Ano, právě teď to funguje dobře, ale když dostane zase nějakou práci, bude to sloitější. Ale to je holt naše práce.

=) Další pokračování rozhovoru příště (=


Zdroj: časopis Seriál č.12/2001

Photoshoot č.2 - Markus H. Eberhard

19. dubna 2010 v 8:32 | Danna |  Markus H. Eberhard
Podařilo se mi po dlouhé době zase něco najít k herci Markusovi H. Eberhardovi nám známému jako Kai-Uwe Schröderovi z K11. Jedná se o black-white photoshoot, který podle mého názoru celkem podařený, no posuďte sami:-).


myfavouritekobra11.blog

Hudba v K11 - Leave out all the rest

18. dubna 2010 v 23:20 | Danna |  Kobra 11 - Hudba
Po dlouhé době jsem se konečně rozhodla přidat další článek do této rubriky. Musím říct, že má volba byla tentokrát opravdu jednoznačná... Ihned jak jsem totiž zhlédla epizodu Spiknutí z 13. série, bylo mi jasné, že píseň Leave out all the rest bude dalším příspěvkem zde.


myfavouritekobra11.blog

!!! Sčítání SB !!! (18.4. - 16.5. 2010)

18. dubna 2010 v 0:00 | Danna |  Novinky na blogu

myfavouritekobra11.blog
myfavouritekobra11.blog

=) Konec (=
Sčítání SB: 18. 4. - 16. 5. 2010!

- Jen na úvod zmíním, že jsem sice nejprve byla proti pořádání různých kontrol, třízení či sčítání SB, ale časem jsem názor změnila. Uvědomila jsem si, že spřátelení stránek není, nebo by podle mého názoru alespoň být nemělo, jen o tom, že máme  na sebe odkaz na stránce, ale také o kontaktu mezi blogy a jejich majiteli, o čtení článků těch druhých, psaní komentářů a vůbec podporování se v blogování... a některé stránky jsou například už dlouho neaktivní. Takže proto jsem se rozhodla toto sčítání také uspořádat.
- Musím, ale také říci, že  jsem s většinou svých Sbének po této stránce spokojená, takže nemůžu nic vytknout, proto věřím, že se zde zapíšete.
- Dalším důvodem je právě také to, že chci v menu zřídit odkazy na moje best SB, takže se nechte překvapit, doufám, že se zapíší:-).
- Kontrola potrvá ode dneška - neděle 18. 4. - neděle 16. 5. 2010, takže myslím, že je to na zapsání se času dost, přesněji čtyři týdny, tedy celý měsíc.
- Pro nová SB, která by měla zájem o spřátelení platí i nadále tento odkaz - zde.
- Bločku bude zanedlouho rok a toto je první sčítání, tak doufám, že se na mě nezlobíte.

Takže kdo chce i nadále být spřátelen ať se sem zapíše.
- Do komentářů napište:
1) přezdívka/jméno
2) adresa blogu
3) proč chcete zůstat Sb i nadále

Fotka - Jan a jeho báseň (Falešné signály)

17. dubna 2010 v 14:50 | Danna |  Fotky - Epizody
Jistě si vzpomínáte na epizodu 7. série s názvem Falešné signály. Zde komisař Jan Richter totiž řešil svůj prakticky první případ u dálniční policie. A hned měl plné ruce práce na dálnici totiž řádil neznámý atentátník, který se zmocnil všech semaforů. A právě Jana si vybral jako svého prostředníka a pomocí různých hádanek a básní ho směroval na další místa útoku. Ale Jan mu v tomto směru nezůstal nic dlužen a když ho konečně dopadl, zarecitoval mu opravdu povedenou básničku...myfavouritekobra11.blog

Pravil Richter básníkovi,

měl jsi smůlu hochu,

myslels, že jsi nejchytřejší

a teď půjdeš do lochu.
Foto zdroj: vyfocené z videa na youtube.com

Hlášky - epizoda Kdo seje vítr 8. série /č.1

17. dubna 2010 v 14:49 | Danna |  Kobra 11 - Hlášky
Kontext: Semirovi se někdo vloupal do bytu. A protože to samozřejmě nahlásil své pojišťovně, musí teď vyplnit spoustu různých formulářů a otázek, a to zrovna není Semirova silná stránka:


Semir: Prodělal váš životní partner v uplynulých 18 měsích žloutenku? To je fakt slabomyslný už jsem zaškrtl nejmíň 300x ne...
Jan: Bylo by ti snad milejší, kdyby ti něco ukradli?
Semir: Já to vloupání nahlásil pjišťovně jen kvůli poškozenýmu zámku, kdybych tušil co s tím bude za problémy tak bych to nechal být! Stejně je divný, že nic neukradli.
Jan: U tebe není co ukrást... A jestli chceš znát můj názor tak to byl ten tvůj soused, který tě udal kvůli rušení nočního klidu. Určitě chtěl ukrást jen repráky....

Erdogan - rozhovor č.4 (1/4)

17. dubna 2010 v 13:03 | Danna |  Erdogan Atalay
Přináším Vám téměř deset let starý rozhovor s Erdym, který jsem vyštrachala doma v šuplíku a tak myslím, že by byla škoda se o něj s Vámi nepodělit. A protože je docela dost dlouhý rozhodla jsem se ho rozdělit na 4 části, takže první je zde a na ty tři zbylé se můžete těšit v blízké době:-)
myfavouritekobra11.blog
Nesdílíte s námi občas pocit, že seriály jako Kobra 11 jsou tak trochu oslavou násilí?
- Ano, to je pravda. Lidé zkrátka milují Kobru kvůli akci. Snaha nás herců, ale sahá dál - chceme vyprávět příběh. Protože jinak by to byla jen jedna bouračka za druhou! (směje se) Snažíme se, aby akce nebyla pořád na prvním místě. Rádi bychom, aby diváci na pozadí výbuchů a rozmláceného železa odhalili příběh a pochopili ho. pracujeme s pocitem, že lidem také něco sdělujeme.
Tomu rozumíme, ale občas to vypadá, že akce je důležitější než lidský faktor.
- Ano, máte pravdu, občas tomu tak je. Já ale věřím tomu, že akční stránka v Kobře 11 jde ruku v ruce s příběhem. Kdybychom to tak nedělali, bylo by to samozřejmě možné kritizovat.
Nedávno jsem si listoval americkým časopisem Entertainment Weekly. Dočetl jsem se, že si Hollywood od 11. září láme hlavu, jestli náhodou filmy s Brucem Willisem, Sylvestrem Stallonem a Arnoldem Schwarzeneggerem nemohly inspirovat teroristy. Co si o tom myslíte vy?
- Nevěřím tomu, že by teroristé čerpali nápady ze sledování filmů. To, co děláme my nebo co se odehrává na filmovém plátně, totiž není dost dobře možné zopakovat v reálnném životě. Co se týče Kobry, všechny tybouračky by prostě nikdo nemmohl jen tak okopírovat. A i kdyby se o to někdo nakrásně pokusil, byl by na místě mrtev. Prostě by to nefungovalo. To, co se změnilo nebo se alespoň podle mého názoru změní, je to, že se ve filmech omezí počet zbytečných mrtvol. V některých pořadech na tom vůbec nezáleží, lidé umírají vpravo vlevo, ale hlavně že je tam akce. Myslím, že tohle přestane. V Kobře to tak neděláme. Když u nás někdo zemře, buď si to přivolá sám, nebo je to nějaký imbecil či těžký kriminálník. Nemáme tolik zbytečně zabitých, a to je pro nás taková malá omluva. Věřím, že se teď Američané ve svých filmech vzdají neustálého střílení nevinných obětí. smrt musí mít v příběhu jasné opodstatnění. Rozumíte jak to myslím?
Jestli se nemýlím, tak Německo má podobný společensko-kulturní konflikt se svou tureckou populací, jako má například Anglie s indickými a pakistánskými obyvateli. Pomohlo vaše postavení německo/turecké hvězdy zlepšit porozumění mezi Němci a Turky žijícími v Německu?
- Exotický původ Semira Gerkhana je v seriálu důležitý. Ale na druhou stranu je to pořád jenom policista, který vypadá trochu jako cizinec. A takového byste dneska nali skoro v každé evropské zemi, ve Francii, v Anglii... Prostě se cizinci začlenili do kultury té které země, protože tam dlouho žili nebo se tam dokonce narodili. A já Samira jako symbol turecké poplace, který má zvláštní postavení v policejním oddělení, nevidím. A ani jako herec se to tak nesnažím podávat. Seriál nemá za úkol řešit otázku pravocového radikalismu, to je na něj příliš složité. Něco takového by se ani nedalo do 45minutové epizody vměstnat. Navíc má každý díl zcela nový námět.
Ano, to je pravda. Jenom jsem si myslel, že když je někdo tak slavný jako vy, lidé se s ním budou snažit ztotoznit a řeknousi: hej, tenhle je z Turecka a není o nic výjimečnější než my - je to jeden z nás! Pomyslí, si že mohou dokázat to, co on.
- Ano, v podstatě máte pravdu. V Turecku se Kobra stala úžasně populární. Je to přirozené, lidem z Turecka se seriál líbí a jsou rádi, že jeden z nich hraje v německé televizi.
Jsou na Vás pyšní?
- Vlastně ano. Ale v Německu jsou i jiné seriály, ve kterých Turek nebo černoch hrají komisaře. Naše multietnická společnost se už naštěstí i v Evropě stala natolik přirozenou, že už není potřeba vysvětlovat, proč je někdo bílý a jiný černý.


=) Pokračování rozhovoru příště (=


Zdroj: časopis Seriál č.12/2001