Tom Kranich (René Steinke)

14. července 2009 v 13:28 | Danna |  Postavy - Hlavní

Postava: Tom Kranich
Hraje: René Steinke
Role: vrchní komisař
Působnost: 4. série - 6. série a 9. série - 10. série, 11. série - pouze pilotní film
Charakteristika: Po smrti Andreho Fuxe přichází do seriálu nezapomenutelný fešácký komisař Tom Kranich. Tom je proslulý svými pozdními příchody, které jsou občas opravdu značné. Avšak když poprvé vstoupil do seriálu (to bylo v pilotním filmu ke 4. sérii), tak to za své zpoždění opravdu výjimečně nemohl. Připletl se totiž nešťastnou náhodou do auta mládé řidičky Susanny, jejíž auto mělo poruchu, a v žádném případě nechtělo zastavit. Nakonec však i díky Tomovi a samozřejmě jeho nových kolegů z dálniční policie, vše dobře dopadlo a tento jeho poněkud "nečekaný" pozdní příchod mu byl pro tentokrát prominut.
Avšak ani Tom to v seriálu neměl zrovna dvakrát lehké. Na konci 6. série v epizodě Rozloučení byla zabita jeho láska Elena, to byl také důvod proč Tom od dálniční policie odešel. Po jeho odchodu ho vystřídal komisař Jan Richter.
Po dvou letech se, ale ke svým kolegům vrátil. A to když ho Semir požádal o pomoc při řešení dávného případu, k jehož rozkrytí znal klíč jedině Tom. Tak se opět vrátil do služby a naše stará dobrá dvojka Semir a Tom spolu opět brázdili dálnici.
Toto nadšení, ale netrvalo dlouho a Tom, přestože se znovu zamiloval, tentokrát do své kolegyně sekretářky Petry Schubert, byl na začátku 11. série zastřelen. Krátce po jeho smrti opustila seriál právě i jeho tajná láska Petra (těsně před Tomovou smrtí chtěli svůj vztah oficiálně zveřejnit). A tak postava oblíbeného vrchního komisaře Toma Kranicha zmizela ze seriálu nadobro.
Foto zdroj obrázku před mojí úpravou: osobnosti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama